Nekonečná soutěž pro návštěvníky českých a moravských památek UNESCO byla spuštěna na jaře roku 2012 při příležitosti dvacátého výročí od zápisu prvních českých památek na Seznam UNESCO.

Se soutěží úzce souvisí i vznik Společnosti přátel památek UNESCO s názvem UNES&CO. Členem Společnosti UNES&CO. se můžete stát úplně zdarma. Stačí se zaregistrovat na http://www.unesco-czech.cz/account/. Na zadanou mailovou adresu dorazí vaše osobní hrací karta. Pokud navštívíte do konce roku 2015 minimálně tři města UNESCO z celkových dvanácti a získáte v informačním centru razítko do příslušného hracího pole, máte vyhráno! Poté již stačí hrací kartu naskenovat a vložit do systému (případně poslat poštou či e-mailem) a stáváte se VIP členem UNES&CO. Tato úroveň členství s sebou nese automatické zaslání klubového odznaku a zařazení do losování o velmi zajímavé ceny. VIP členové získávají zároveň 10% slevu v e-shopu na http://www.unesco-czech.cz/e-shop/.

Dodejme, že všichni členové UNES&CO. naleznou na začátku každého měsíce ve svých e-mailových schránkách newsletter s aktuálními informacemi a pozvánkami na akce do všech měst UNESCO.

Třetí ročník soutěže byl ukončen k 31. 12. 2014. Ze všech VIP členů bude v nejbližších dnech vylosováno 20 výherců, kteří obdrží na veletrhu Holiday Word v Praze hodnotné ceny. Zároveň byla již členům Společnosti přátel památek UNESCO zaslána nová hrací karta pro rok 2015 a tím byl spuštěn v pořadí již čtvrtý ročník této nekonečné soutěže.
Přejeme hodně pozitivních zážitků na vašich cestách a děkujeme za váš zájem o české a moravské památky UNESCO.  

Ing. Michaela Severová,
výkonná ředitelka svazku obcí České dědictví UNESCO