U příležitosti oslav 20. výročí zápisu historického centra Prahy na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO spustilo v polovině prosince 2012 Hlavní město Praha vizuální interaktivní kampaň formou soutěžní webové prezentace na portálu www.mojepraha20let.cz.

Tato prezentace bude kontinuálně mediálně podporována na internetu po dobu šesti měsíců (tedy do poloviny června letošního roku). Do akce jsou také začleněny nejoblíbenější světové sociální sítě Facebook, Twitter a Pinterest. Jde se o fotografickou soutěž, kdy každý návštěvník portálu bude mít příležitost se zaregistrovat a nahrávat na web dvojice fotografií Prahy – před dvaceti lety a dnes. Zadáním adresy místa pořízení budou fotografie lokalizovány a vznikne tak unikátní mapa Prahy, která všem návštěvníkům webu poskytne možnost se „procházet“ po Praze minulé i současné. Do prezentace je integrována technologie Google Maps, která umožňuje libovolně přibližovat, oddalovat a posouvat mapu Prahy, do níž budou zakresleny ikony v místech, k nimž účastníci soutěže nahráli fotografie. Vedle tohoto interaktivního způsobu prohlížení nahraných fotografií bude pro konzervativnější návštěvníky k dispozici i klasická fotogalerie s řadou náhledových fotografií umístěných na jednotlivých stránkách.

Návštěvníci portálu www.mojepraha20let.cz mohou rovněž hlasovat pro fotografie, které se jim nejvíce líbí. Autoři 25 nejlepších fotografií získají zajímavé ceny (první cenou je letecký zájezd – eurovíkend – do Paříže pro dvě osoby).