Proč se registrovat?

Registrace rozšiřuje možnosti služeb, které jsou na portálu www.praha.eu poskytovány. Jen registrovaní uživatelé mohou:

Kde se lze registrovat?

Stačí přejít na stránku REGISTRACE. Před samotnou registrací se prosím seznamte s provozními podmínkami pro používání portálu www.praha.eu.

Otevře se formulář pro zadání osobních údajů. Všechna pole je třeba vyplnit, jinak se registrace nemůže uskutečnit. Základem je uživatelské jméno a heslo, s jejichž pomocí se budete při všech dalších návštěvách portálu přihlašovat ke svému uživatelskému účtu. Uživatelské jméno ani heslo nesmějí obsahovat diakritiku, tedy háčky a čárky, a heslo musí mít alespoň šest znaků. Ostatní položky diakritiku mít mohou.

Údaje, které v rámci registrace vyplníte se vám budou automaticky předvyplňovat např. při odesílání elektronických podání (formulářů).

Po vyplnění údajů je nutné zaškrtnou pole souhlasu s podmínkami provozu portálu praha.eu a potvrdit své přání registrovat se na portálu praha.eu stiskem tlačítka Registrovat.

Registrace pro uživatele služby Vím, jak řídím

Pokud jste si zřídili službu Vím, jak řídím, dostali jste na příslušném kontaktním místě obálku s přihlašovacími údaji (uživatelské jméno a heslo). V tomto případě již nemusíte registraci provádět a můžete se do portálu rovnou PŘIHLÁSIT.

Přihlášení a změna údajů

Přihlášení se provádí prostřednictvím ikony PŘIHLÁSIT, kterou naleznete v záhlaví portálu.

Otevře se stránka pro zadání uživatelského jména a hesla. Zadáváte jméno uživatelské, nikoli jméno či příjmení. Po zadání správné kombinace a potvrzení tlačítkem Přihlásit se se otevře hlavní stránka. V levém horním rohu bude u položky "Uživatel" uvedeno vaše jméno a příjmení.

Stačí ve chvíli, kdy jste k portálu přihlášeni, kliknout na vrcholu hlavní stránky na své jméno nebo na odkaz NASTAVENÍ,. Otevře se stránka s údaji, které lze přepisovat. Můžete zde také svojí registraci na portálu praha.eu zrušit.

Potvrzení nových údajů provedete tlačítkem Uložit změny. K návratu na hlavní stránku použijte tlačítko Zpět.

Typy uživatelských účtů

Na portálu praha.eu je možné registrovat fyzickou a právnickou osobu. Jako fyzická osoba se může registrovat běžný občan a právnická osoba je pro společnosti.