Na základě dohody primátora hl.m. Prahy a starosty města Soulu o dalším rozšíření vzájemných vztahů mezi oběma partnerskými městy se jako první část reciproční kulturní výměny v letech 2009/2010 uskuteční v termínu 15. – 18. 9. 2009 Dny Soulu v Praze. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších a nejrozsáhlejších akcí v oblasti zahraničních vztahů i kulturních prezentací zahraničních měst v Praze v roce 2009. Zároveň se jedná o vůbec první samostatnou prezentaci „asijské metropole“ v Praze.

Pokud jde o asijské státy, hl.m. Praha úzce spolupracuje v oblasti kultury od roku 1997 pouze s japonským Kjótem.

Slavnostní zahájení Dnů Soulu v Praze se uskuteční za účasti primátorů obou měst 15. září ve 20 hodin ve Smetanově síni Obecního domu, a to Gala představením, v jehož programu bude město Soul prezentovat korejskou tradiční hudbu, tanec, Taekwondo, B-boy a klasickou hudbu interpretovanou na tradiční korejské hudební nástroje.

16. září ve 14.30 hodin otevře starosta Soulu v Infocentru v pasáži Škodova paláce výstavu „Tvář Soulu a korejská animace“, která potrvá do pátku 18. září.

Prezentační program 16. září bude pokračovat v 16 hodin na Václavském náměstí ukázkami národního sporu Taekwondo. Před zahájením akce, která bude organizována ve spolupráci s Českým svazem Taekwondo WTF, doprovodí účinkující v úvodní show skupina bubeníků.

Ve dnech od 16. – 18.9. budou v malém sále Městské knihovny v Praze promítány korejské filmy „Marathon“ a „Dech“.

Recipročně ke Dnům Soulu v Praze by se v roce 2010 měly uskutečnit Dny Prahy v Soulu.

Příloha: Program akce